گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > گفتگوی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با قائم‌مقام وزیر کشاورزی صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با قائم‌مقام وزیر کشاورزی صربستان

جناب آقای مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با جناب آقای بوگدان ایگیچ قائم‌مقام وزیر کشاورزی ملاقات و در مورد همکاری‌های دو کشوردر بخش کشاورزی گفتگو کرد.

آقای خسرو‌تاج در این دیدار تاکید کرد، محصولات کشاورزی ایران را بسیار با کیفیت و از نظر قیمت قابل رقابت با فراورده‌های کشاورزی سایر کشورها خواند. او گفت، کشورهای زیادی برای اینگونه محصولات علاقمند هستند و ابراز امیدواری کرد که شهروندان صربستان نیز قادر به استفاده از فروارده‌های کشاورزی ایران باشند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این دیدار با اشاره به پرورش ماهی و آبزیان در کشور اظهار داشت، دو کشور می توانند در این زمینه همکاری خوبی داشته باشند.

آقای ایگیچ نیز در این نشست با اشاره به سفر اخیر خود به ایران اعلام کرد، که صربستان علاقه‌مند به واردات مرکبات و سایر محصولات باغی از ایران است و به زودی این کشور به یکی از خریداران میوه ایران تبدیل خواهد شد.

وی تنوع و کیفیت تولیدات کشاورزی ایران را فوق العاده خواند و گفت که دو کشور می‌توانند در حوزه کشاورزی همکاری‌های خود را توسعه بخشند.

قائم مقام وزارت کشاورزی صربستان همچنین خواستار همکاری‌های علمی، انجام پژوهش‌های مشترک و تبادل استاد و دانشجو در حوزه کشاورزی شد و آمادگی کشورش را برای انتقال دانش به کشورمان اعلام کرد.

وی با اشاره به دانش فنی و صنعتی موجود در صربستان در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی اظهار داشت: ایران و صربستان می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی، همکاری مشترک داشته باشند و صربستان آمادگی دارد در این زمینه اقدامات لازم را اتخاذ کند.

او همچنین با اشاره به تسهیلات اعطایی دولت صربستان به سرمایه‌گذاران خارجی، از سرمایه‌گذاران ایرانی دعوت کرد که در صربستان و بخصوص در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند.


٢٠:٥٦ - يکشنبه ١٩ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٠٣٠٦    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران