گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار هیات مجلس شورای اسلامی ایران با اعضای کمیسیون‌های مختلف پارلمان صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار هیات مجلس شورای اسلامی ایران با اعضای کمیسیون‌های مختلف پارلمان صربستان

هیات گروه دوستی مجلس شورای اسلامی و پارلمان صربستان به ریاست سرکار خانم پروانه سلحشوری روز چهارشنبه دهم آبان ماه در سومین روز دیدار رسمی خود از بلگراد بطور جداگانه با اعضای کمیسیون اقتصاد، توسعه، تجارت، گردشگری و انرژی و  نیز کمیسیون‌های فرهنگ و اطلاع‌رسانی و سیاست خارجی پارلمان صربستان دیدار و گفتگو نمود.

در این ملاقات‌ها جناب آقای ملاعبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز حضور داشت.

در دیدار با اعضای کمیسیون اقتصاد، توسعه، تجارت، گردشگری و انرژی، رئیس این کمیسیون خانم اسنژانا پتروویچ ضمن خوشامدگویی بر اهمیت همکاری‌های تجاری میان ایران و صربستان، لزوم آشنایی هرچه بیشتر شرکت‌ها به ویژه بخش خصوصی دو کشور با یکدیگر تاکید کرد. وی در خصوص شرکت‌های قدرتمند و صاحب نام صربستانی که قابلیت همکاری در زمینه‌های مختلف با شرکت های ایرانی را دارند، توضیحاتی را ارائه نمود. خانم پتروویچ در ادامه افزود هر دو کشور علاوه بر جاذبه های تاریخی و فرهنگی، می‌توانند از طریق گردشگری درمانی و پزشکی نیز توریست جذب کنند.

خانم سلحشوری نیز این سفر را مقدمه‌ای برای آشنایی بیشتر دو کشور و افزایش همکاری‌های پارلمانی دوجانبه عنوان نمود و تصریح کرد، مجالس دو کشور نقش بسزایی در تسریع و تسهیل روند همکاری‌های میان دولت ها و بخش خصوصی دو کشور دارد.

در ادامه این جلسه طرفین به تشریح وضعیت اقتصادی دو کشور پرداخته و سوالات متعددی در زمینه فعالیت‌های پارلمانی، نظام‌های مالیاتی، تسهیلات دو کشور برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی و دیگر موارد مورد علاقه مطرح گردید.

هیات مجلس شورای اسلامی در ادامه با اعضای کمیسیون فرهنگ و اطلاع‌رسانی دیدار نمود. خانم ناتاشا میچیچ معاون این کمیسیون با خوشامدگویی به هیات ایرانی توضیحاتی در مورد وضعیت فرهنگی صربستان و نیز رسانه‌های آن ارائه داد.

وی با تاکید بر میراث بسیار پربار فرهنگی ایران ابراز امیدواری نمود که صربستان بتواند از تجارب و دستاوردهای ایران در عرصه فرهنگی بهره‌مند شود و همکاری‌های دو کشور در این زمینه روز به روز افزایش یابد.

خانم سلحشوری نیز در این دیدار توضیحاتی در مورد ساختار کمیسیون فرهنگی و فعالیت های آن در مجلس شورای اسلامی و همچنین همکاری این کمیسیون با نهادها و سازمان های فرهنگی کشورمان توضیحاتی بیان نمود. وی تاکید کرد که در زمینه های فرهنگی، ورزشی، امور خانواده، زنان، جوانان، مسائل هنری، رسانه‌ای، کتاب و مطبوعات، آمادگی برای همکاری وجود دارد.

هیات مجلس شورای اسلامی همچنین با اعضای کمیسیون سیاست خارجی صربستان به ریاست دکتر ژارکو اوبرادوویچ ملاقات و گفتگو نمود.

دکتر اوبرادوویچ طی سخنان خود از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مساله تمامیت ارضی و حاکمیت صربستان تقدیر و قدردانی کرد.

در این ملاقات طرفین به بررسی مسائل دو منطقه خاورمیانه و بالکان و نیز جریانات بین‌المللی پرداختند و بر ضرورت همکاری‌های دو کشور در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کردند.


١١:٠٠ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٤٩١٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران