گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با نمایندگان رسانه‌‌‌های صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با نمایندگان رسانه‌‌‌های صربستان

نمایندگان رسانه های جمعی صربستان که به ایران سفر کرده بودند، در نشستی با سفیر کشورمان در بلگراد مردم ایران را دارای فرهنگ و تمدنی غنی، کهن، بسیار خونگرم و میهمان‌نواز توصیف کردند.

گروه 8 نفره نمایندگان رسانه‌های جمهوری صربستان که ماه گذشته سفری یک هفته ای به جمهوری اسلامی ایران داشتند در ضیافت شامی که از سوی جناب آقای حسین ملاعبداللهی سفیر کشورمان در صربستان برگزار شده بود شرکت و با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

در این گفت و گوی صمیمانه، اعضای گروه مذکور ضمن تشکر از سفارت کشورمان در صربستان بخاطر برنامه‌ریزی و اعزام آنان به ایران، تجربه‌ها و برداشت‌های اولین سفر خود به ایران را مطرح کردند. همه آنان در این نظر مشترک بودند که آنچه را در ایران مشاهده و تجربه کردند بسیار بهتر و متفاوت‌تر از آن چیزی بود که انتظار داشتند. آنها در این نشست همچنین اظهار داشتند، برداشت‌های ذهنی اولیه از جمهوری اسلامی ایران که غالبا به دلیل تبلیغات رسانه‌های غربی و در چارچوب سیاست‌های ایران هراسی ایجاد شده است، با واقعیت‌های موجود در کشور فاصله دارد.

نمایندگان رسانه‌های گروهی صربستان از پیشرفت‌ها و توسعه زیر ساخت‌های کشورمان به رغم تحمل سال‌ها تحریم اظهار شگفتی کرده و نسل جوان ایران را فعال، جستجوگر و تحصیل کرده توصیف کردند و تلاش زنان و جوانان کشورمان برای ساختن دنیایی بهتر را ستودند.

تیم رسانه‌ای مذکور طی یک ماه گذشته به صورت روزانه تجربه و مشاهدات عینی خود را از کشورمان در قالب دهها مقاله و تحلیل، پخش ساعت‌ها فیلم مستند و اجرای برنامه‌های زنده در رادیو و تلویزیون صربستان به اطلاع مردم صربستان و مردم دیگر کشورهای منطقه بالکان رساندند و اطلاع رسانی وسیع و مثبتی را از واقعیت‌های جامعه امروز ایران و روحیات و آداب و سنن کهن ایران انجام دادند.

جناب آقای ملاعبداللهی سفیر کشورمان نیز در این نشست صمیمانه و دوستانه پس از آگاهی یافتن از نقطه نظرات، تحلیل‌ها و تجربیات گروه مذکور از سفر به کشورمان، ضمن تشکر بابت اطلاع‌رسانی گسترده و واقع‌بینانه انجام شده از سوی آنان برای مردم صربستان و منطقه بالکان بعد از سفر اخیرشان به کشورمان اظهار داشت: این سفر موجب شد تا از نزدیک با واقعیت های موجود در جمهوری اسلامی ایران آشنا شوید و اطلاعات خود را نسبت به مردم، جامعه ایران و تحولات و پیشرفت های گسترده در آن روز آمد کنید و سپس اطلاعات حاصل از مشاهدات عینی خود را به مردم صربستان و دیگر کشورهای منطقه منتقل کنید.

وی افزود: بی تردید همانگونه که این سفر دیدگاه‌های شما را نسبت به واقعیت موجود در ایران تغییر داد، اطلاع‌رسانی دقیق و گسترده شما از یافته‌هایتان در جمهوری اسلامی ایران موجب تغییری مشابه در افکار و اذهان افکار عمومی مردم صربستان و منطقه بالکان نسبت به ایران خواهد شد و این مساله بطور طبیعی به افزایش مراودات بین مردم دو کشور و نزدیکی آنان به یکدیگر خواهد انجامید. موضوعی که می‌تواند مبنای دقیق و درستی برای تعاملات فرهنگی، اقتصادی، گردشگری، علمی و آموزشی بین دو دولت و ملت گردد.

ملاعبداللهی اظهار داشت: سفر یک گروه از نمایندگان رسانه‌های گروهی جمهوری اسلامی ایران به صربستان برای منعکس کردن واقعیت این کشور برای مردم ایران نیز در دستور کار سال جاری روابط دو کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد، روز آمد کردن اطلاعات و شناخت مردم دو کشور نسبت به یکدیگر، موجب شناخت دقیق‌تر از ظرفیت‌های موجود در دو کشور برای همکاری متقابل خواهد شد و همکاری‌های فیمابین را توسعه خواهد داد.

سفیر کشورمان در ادامه به تصمیم مثبت و دوستانه دولت صربستان مبنی بر لغو روادید برای اتباع ایرانی اشاره کرد و افزود: چنین اقدامی گامی مهم برای تسهیل مراودات مردم دو کشور بود و موجب افزایش همکاری‌های دوکشور در همه زمینه‌ها خواهد شد.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران نیز در آینده نزدیک در زمینه لغو روادید برای اتباع صربستان اقدام متقابل انجام خواهد داد.

سفیر کشورمان در بلگراد همچنین گام مهم دیگر برای تسهیل مراودات بین مردم دو کشور را برقراری پرواز مستقیم بین تهران - بلگراد توصیف و اظهار امیدواری کرد که این مهم نیز در آینده نزدیک تحقق یابد.


١٩:١٦ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٨٦٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران