Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر ایران و وزیر دفاع صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر ایران و وزیر دفاع صربستان

جناب آقای حسین ملاعبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران با جناب آقای آلکساندار وولین وزیر دفاع صربستان دیدار و در مورد امکان پیشبرد همکاری‌های دفاعی دو کشور گفتگو کردند.

آقای ملاعبداللهی پیام تبریک جناب آقای دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان به مناسبت انتخاب آقای وولین را به این سمت به وی ابلاغ کرد.

وزیر دفاع صربستان از سفیر ایران بابت حمایت‌های اصولی کشورش از تلاش‌های صربستان به منظور حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود در کوزوو تشکر کرد و مراتب تسلیت خود را بابت حملات اخیر تروریستی در تهران ابراز داشت.

طرفین تاکید کردند، روابط دوستانه صربستان و ایران اساس با کیفیتی برای توسعه همکاری‌ها بوده که در این زمینه علاقه دوجانبه وجود دارد.

آنها یادآور شدند که توان واقعی همکاری در زمینه‌های آموزش و بهداری نظامی وجود دارد و به گفته آقای وولین صربستان در زمینه آموزش نظامی در منطقه نقش رهبری را داشته و در دانشکده افسری صربستان تعداد زیادی از افسران خارجی در حال آموزش هستند.

او اضافه کرد، تجربه عظیم کسب شده در عرصه بهداری نظامی همراه با ظرفیت‌های افزایش‌یافته، امکان برقراری همکاری در این زمینه را فراهم آورده که وزارت دفاع از این بابت بسیار مفتخر است.

سفیر ایران و وزیر دفاع صربستان در عین حال در مورد موضوعات امنیتی جاری منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای گفتگو کردند و بخصوص بر غیر قابل پیش‌بینی بودن بحران مهاجرین به عنوان یک چالش امنیتی تاکید کردند.

آقای وولین تاکید کرد، صربستان به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین‌الملل رفتار کرده و پاسخ شایسته‌ای به این بحران جاری می‌دهد و وزارت دفاع و ارتش صربستان از سایر نهادهای دولتی به منظور کاهش دادن عواقب بحران مهاجرین بطور کامل حمایت می‌کند.


١١:٠٧ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٧٠٦٨    /    تعداد نمایش : ١٢٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران