گالری تصاویر
پیوندهای مهم


 
اخبار > حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد در کلاس زبان فارسی دانشگاه بلگراد


  چاپ        ارسال به دوست

حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد در کلاس زبان فارسی دانشگاه بلگراد

جناب آقای ملاعبداللهی سفیر کشورمان در بلگراد روز یکشنبه 28 خردادماه 1396 با شرکت در جلسه امتحانات پایان ترم دانشجویان زبان فارسی دانشگاه بلگراد، با آنان سخن گفتند. خانم دکتر لیلیانا مارکوویچ رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه بلگراد و آقای صفری مدرس زبان فارسی در دانشکده مذکور، جناب آقای سفیر را در این مراسم همراهی می‌کردند.

در ابتدای مراسم، رئیس پارلمان دانشجویی دانشگاه بلگراد و از زبان‌آموزان فارسی، به نمایندگی از دانشجویان مقدم آقای سفیر را به دانشکده خوش آمد گفتند.

آنگاه رئیس دانشکده ادبیات ضمن تشکر از حضور جناب آقای ملاعبداللهی در جمع زبان‌آموزان فارسی اظهار داشت، علاقه و اشتیاق دانشجویان به انتخاب زبان فارسی به عنوان زبان دوم خود سال به سال افزایش یافته است و در حال حاضر نزدیک به 200 دانشجو از رشته‌های مختلف در دانشگاه بلگراد، به یادگیری زبان فارسی مشغول هستند.

سفیر کشورمان نیز در سخنانی، زبان فارسی را حامل گنجینه‌ای گرانبها از تجربیات بشری خواند و اظهار داشت، آموزه‌های ارائه شده در  آثار شعرای نامداری همانند مولوی، سعدی و حافظ آموزه‌هایی تکرارنشدنی و جهانی هستند که انسان را با مفهوم واقعی صلح و عشق آشنا می‌سازند.

جناب آقای ملاعبداللهی ادامه دادند، یادگیری زبان فارسی، شخص را قادر به ارتباط مستقیم با بیش از 200 میلیون نفر می‌کنند و اعلام کرد که در پایان ترم تحصیلی جاری سه تن از دانشجویان برتر این دوره برای طی دوره‌های زبان‌افزایی عازم ایران خواهند شد.

سفیر کشورمان تاسیس کرسی زبان فارسی، تاسیس اتاق ایران در دانشکده ادبیات و ارتقای سطح آموزشی را از دیگر برنامه‌های سفارت برای توسعه آموزش زبان فارسی در سطح دانشگاههای صربستان خواندند و از تلاشهای رئیس دانشکده ادبیات در این زمینه تشکر کردند.    ١٣:٢٠ - سه شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦١١٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران