گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > مراسم با شکوه جشن سالروز میلاد خجسته حضرت مهدی (عج) در بلگراد برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم با شکوه جشن سالروز میلاد خجسته حضرت مهدی (عج) در بلگراد برگزار شد

مراسم با شکوه جشن نیمه شعبان و سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج) شامگاه ديروز (جمعه) با حضور ايرانيان مقيم، اعضاء و خانواده‌هاي نهادهاي ايراني در صربستان در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در بلگراد برگزار شد.

در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، دانش‌آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در بلگراد سرودی را در وصف حضرت مهدی (عج) اجرا کردند.

سپس حسین ملاعبداللهی سفیر كشورمان طی سخنانی نگاه اديان مختلف نسبت به ظهور منجي را تشريح نمود و آنرا با نگاه شيعيان نسبت به منجي عالم بشريت مقايسه کرد.  وي در فراز ديگري از سخنان خود به موضوع تولد و زندگاني حضرت مهدي (عج) پرداخت و چگونگي رهبري و امامت آن حضرت و ارتباط با پيروان خود در دوره هفتاد ساله غيبت صغري و غيبت كبري را تشریح کرد و در ادامه علايم و نشانه‌هاي ظهور امام عصر را آنگونه كه در روايات و متون ديني شيعيان آمده است، برشمرد. ايشان در فراز ديگري از سخنان خود به برخي ويژگي‌هاي مدينه فاضله آن حضرت اشاره نمود و سپس ضمن شرح فلسفه انتظار، آثار آنرا بر زندگاني معنوي و سياسي شيعيان تشريح كرد.

سفير جمهوري اسلامي ايران، در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری کشورمان اشاره کرد و افزود، شركت گسترده و فعال همه ايرانيان در داخل و خارج كشور نشان روشني از عشق، علاقه و پيوندهاي محكم و ناگسستني آنان با سرزمين مادري است كه در آن ريشه دارند. وي افزود، صيانت از ميهن اسلامي مستلزم حضور گسترده و هوشمندانه در انتخابات است. وي حضور گسترده و فعال هموطنان در انتخابات رياست جمهوري را دربردارنده اين پيام براي جهانيان توصيف كرد كه كه ايرانيان فارغ از هر نوع گرايش و اعتقاد نسبت به موجوديت و سرنوشت كشور خود حساس هستند و با مشاركت فعال خود در اين انتخابات مايلند تا تصميم خويش براي رقم زدن آينده‌اي روشن و با صلابت را به جهانيان نشان دهند. وي حضور و مشاركت فعال و هوشمندانه همه ايرانيان در انتخابات رياست جمهوري را لازمه عبور مقتدرانه و با صلابت از مشكلات و مخاطرات موجود كنوني در منطقه و جهان توصيف كرد.

در ادامه برنامه دکتر سعید خلیلوویچ طی سخنانی به آثار معنوي حضور امام عصر در زندگاني دنيوي و اخروي پيروان آن حضرت پرداخت.

سپس دو نفر از دانش‌آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران ابیاتی را در وصف امام زمان (عج) دکلمه کردند.

در بخش بعدی این مراسم از معلمان مدرسه جمهوری اسلامی ایران و نیز کارکنان جانباز سفارت جمهوری اسلامی ایران تقدیر بعمل آمد و هدایایی به آنان تقدیم شد.

در پایان مراسم از میهمانان پذیرایی بعمل آمد.
١٠:٠٢ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٤٧٣٢    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران