گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر خارجه مونته‌نگرو


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر خارجه مونته‌نگرو

جناب آقای ملاعبدااللهی سفیر جدید آکردیته جمهوری اسلامی ایران در مونته‌نگرو روز جمعه 15 اردیبهشت ماه 1396 در پودگوریتسا با سرجان دارمانوویچ وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه مونته‌نگرو با تجلیل از تاریخ و تمدن کهن و فرهنگ غنی ایران، برجام را دستاوردی بزرگ برای ایران و تحولی مهم برای حل و فصل یکی از پیچیده‌ترین بحران‌های بین‌المللی تاریخ معاصر جهان توصیف کرد و این موفقیت را به دولت و ملت ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه مونته‌نگرو تاکید کرد، وی با علاقمندی بسیار تحولات جمهوری اسلامی ایران را پیگیر می کند و آماده سفر به تهران است.

دارمانوویچ با اشاره به زمینه‌های مستعد همکاری‌های دوجانبه اقتصادی به ویژه گردشگری اعلام داشت، دولت مونته‌نگرو در صدد اتخاذ اقدام‌های لازم به منظور تسهیل صدور روادید برای سفر شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور است.

او همچنین با اشاره به تمدن و فرهنگ بسیار غنی ایران از حضور فعال رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پودگوریتسا تقدیر کرد.

وی در این راستا بر اهمیت همکاری پارلمان مونته‌نگرو و مجلس شورای اسلامی ایران از طریق تبادل هیات‌های پارلمانی تاکید کرد.

وزیر خارجه مونته‌نگرو از حضور فعال رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پودگوریتسا تقدیر کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار با ابلاغ سلام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آمادگی جناب آقای محمد جواد ظریف را برای میزبانی از همتای مونته‌نگرویی در آینده نزدیک اعلام کرد.

آقای ملاعبداللهی، سفر وزیر امور خارجه مونته‌نگرو را برای تحرک بخشیدن بیشتر در روابط دو‌جانبه مهم توصیف کرد و افزود: امضای موافقت‌نامه های پایه بین دو طرف و برگزاری همایش اقتصادی بسترهای لازم جهت افزایش همکاری‌های تجاری و بازرگانی دو جانبه را فراهم خواهد کرد.

وی تبادل هیات‌های دیپلماتیک، اقتصادی و پارلمانی را برای ارتقای سطح روابط بین دو طرف مهم توصیف کرد و افزود: انجام رایزنی‌های مستمر سیاسی در خصوص مسائل دو جانبه و دیگر مسائل مورد علاقه در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی موجبات همکاری‌های نزدیکتر بین دو کشور را فراهم خواهد کرد.


٠٠:١٠ - يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٣٥٢٣    /    تعداد نمایش : ٤١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران