گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر کشاورزی و حفاظت محیط زیست صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر کشاورزی و حفاظت محیط زیست صربستان

جناب آقای ملاعبداللهی سفر جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه 24 فروردین ماه با جناب آقای برانیسلاو ندیموویچ وزیر کشاورزی و حفاظت محیط زیست صربستان دیدار و در مورد همکاری‌های دو کشور در زمینه کشاورزی گفتگو کرد.

آقای ندیموویچ با تاکید بر اینکه ایران از بازارهای مهم در حوزه کشاورزی برای صربستان به شمار می رود، گفت: صربستان گواهی کیفیت محصولات کشاورزی ایران را به رسمیت خواهد شناخت و راه را برای ورود محصولات کشاورزی ایران به بازار صربستان باز خواهد کرد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی صربستان به عنوان حلقه اتصال آسیا و اروپا خواستار همکاری نزدیکتر دو کشور در حوزه کشاورزی و انتقال فناوری تولید و فرآوری محصولات کشاورزی شد.

 وزیر کشاورزی صربستان با اشاره به عقد موافقت نامه تجارت آزاد محصولات کشاورزی با چین و روسیه آمادگی کشورش را برای امضای موافقت نامه مذکور با ایران نیزاعلام کرد.

 سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این ملاقات ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های کشاورزی بین تهران و بلگراد، پیشرفت‌های سال‌های اخیر کشورمان در حوزه کشاورزی را بسیار مثبت توصیف کرد.

وی گفت: وضع تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی نتوانست مانع رشد و توسعه ایران در زمینه کشاورزی شود و ایران طی سال‌های گذشته به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان مهم محصولات کشاورزی در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است.

وی همچنین بر همکاری دو کشور در حوزه تولیدات مشترک و کشت فراسرزمینی تاکید کرد.

جناب آقای ملاعبداللهی با اشاره به تولید ماشین آلات کشاورزی و کارخانجات فرآوری محصولات کشاورزی در ایران، آمادگی کشورمان را برای صادرات ماشین‌آلات و همچنین دانش فنی به صربستان اعلام کرد.١١:١٢ - شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٠١٩٦    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران