گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > شرکت فعال و چشمگیر سفارت جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین بازار خیریه بین‌المللی بلگراد


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت فعال و چشمگیر سفارت جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین بازار خیریه بین‌المللی بلگراد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان با حضور فعال و چشمگیر خود در شانزدهمین بازار بین‌المللی خیریه که روز یکشنبه 12 آذرماه 1396 در محل نمایشگاههای بین‌المللی بلگراد با حضور بیش از 40 سفارت‌خانه مقیم کشورهای مختلف برگزار شد، توجه ویژه بازدید‌کنندگان از این بازار را به خود جلب نمود.

این بازار خیریه و نمایشگاه هر ساله در آستانه سال نو میلادی در پایتخت صربستان به منظور کمک به نیازمندان و آشنایی با فرهنگ و آثار تمدنی دیگر کشورها، از سوی باشگاه بین‌المللی زنان Club) Women    (Internationalدر بلگراد و مشارکت سفارت خانه‌های مقیم برنامه‌ریزی و برگزار می‌گردد.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در بازارچه بین‌المللی امروز پایتخت صربستان با به نمایش گذاشتن صنایع دستی، آثار مینیاتوری و خطاطی، آثار هنری استاد فرشچیان و دیگر آثار تاریخی و فرهنگی ایران در کنار محصولات تولیدی کشورمان همچون پسته و زعفران به همراه انواع غذاها و شیرینی‌های متنوع سنتی و اصیل ایرانی که با مشارکت فعال و جمعی کلیه بانوان ایرانی مقیم بلگراد تهیه و طبخ شده بود با استقبال کم نظیر بازدید کنندگان صرب و اتباع دیگر کشورهای شرکت‌کننده روبرو شد. علاقه و احترام ویژه مردم صربستان به فرهنگ، تمدن و مردم ایران از جمله دیگر دلایل حضور و استقبال گسترده و کم نظیر از غرفه کشورمان در این مناسبت بود.

بازار خیریه بین‌المللی که سالی یکبار برگزار می‌گردد، فرصتی برای مراودات فرهنگی بین اتباع کشورهای مختلف و تقویت حس نوع‌دوستی و کمک به مردم نیازمند است. درآمدهای حاصل از فروش کارت ورودیه و فروش غذاهای سنتی و تولیدات صنایع دستی کشورهای شرکت‌کننده در این بازار یکروزه برای کمک به قشر نیازمند در صربستان اختصاص می‌یابد.
   ٠١:٤٠ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٩٢١٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران