Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار جناب آقای علاءالدین بروجردی با جناب آقای راسیم لیائیچ


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار جناب آقای علاءالدین بروجردی با جناب آقای راسیم لیائیچ

جناب آقای علا‌ءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کشورمان که در راس هیاتی به منظور دیدار رسمی از صربستان به این بلگراد سفر کرده بود، روز پنج‌شنبه با جناب آقای راسیم لیائیچ معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت، گردشگری و ارتباطات صربستان دیدار و گفتگو کرد.

آقای بروجردی در این دیدار با اشاره به روابط خوب سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان و آماده بودن زمینه‌های توسعه مناسبات در زمینه‌های مختلف، برقراری پرواز مستقیم، ارایه تسهیلات صدور و یا لغو روادید و همکاری‌های بانکی بین دو کشور را موجب رشد جهشی تجارت بین تهران و بلگراد خواند و آمادگی مجلس شورای اسلامی را در کمک به تحقق برنامه‌های مذکور اعلام کرد.

 وی با اشاره به توافق ایران و قدرت‌های جهانی و امضای برجام اظهار داشت، با رفع تحریم‌ها علیه کشورمان، تولیدات نفت ایران به سطح قبل از تحریم ها رسیده است و همه موانع توسعه همکاری‌های اقتصادی برطرف شده است.

وزیر تجارت، گردشگری و ارتباطات صربستان نیز در این نشست با ذکر اینکه دولت صربستان اراده جدی برای توسعه تجارت بین دو کشور دارد خواستار امضای موافقت نامه تجارت آزاد بین دو کشور شد و آن را متحول کننده روابط تجاری خواند.

لیاییچ گشایش مرکز تجاری ایران در بلگراد را عامل مهمی در معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و فنی ایران به بازار صربستان خواند و ابراز امیدواری کرد که این مرکز به زودی افتتاح شود.

طرفین همچنین ضمن ضروری دانستن توسعه تبادل گردشگری بین دو کشور بر تلاش برای افزایش حجم تجارت بین دو کشور از طریق برداشتن گام های مؤثر تاکید و ابراز امیدواری کردند که پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به منظور تهیه زیر ساخت های نرم افزازی و برنامه های عملی جهت توسعه همکاری های تجاری- بازرگانی در ماه های آتی در بلگراد برگزار شود.


١٧:٣٢ - جمعه ٢٠ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤٥٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران