Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر انرژی و معادن صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر انرژی و معادن صربستان

جناب آقای ملاعبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه با جناب آقای آلکساندار آنتیچ وزیر انرژی و معادن صربستان دیدار و در مورد همکاری‌های دو کشور در زمینه انرژی و معدن گفتگو کرد.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به رفع محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها گفت: در فضای جدید پس از اجرای برجام زمینه گسترش همکاری‌ها بیش از پیش فراهم شده و دو کشور می‌‌توانند با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود گام‌های موثری برای توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه در زمینه انرژی و معادن بردارند.

به گفته وی، اگر چه تحریم‌ها موانعی را در راه همکاری‌های مشترک با دیگر کشورها ایجاد کرد اما از سوی دیگر موجب رشد خود‌باوری و توسعه بومی در کشور شد.
آقای ملاعبداللهی در ادامه نشست با اشاره به برگزاری آتی همایش معرفی توانمندی‌های تجاری و اقتصادی کشورمان در صربستان اعلام کرد که در این همایش، نمایندگان بخش‌‌های خصوصی و دولتی ایران در حوزه‌های مختلف از جمله در بخش انرژی حضور خواهند داشت و زمینه همکاری‌های بلند مدت دو کشور در این حوزه را بررسی خواهند کرد. وی با تاکید بر آمادگی بخش خصوصی برای انجام پروژه‌های مشترک بین دو کشور افزود، در خلال پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و صربستان، ظرفیت‌های جدید همکاری بین دو کشور شناسایی و معرفی خواهند شد.
وزیر معدن و انرژی صربستان نیز در این دیدار ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ملت و دولت جمهوری اسلامی از ایران به عنوان کشور بسیار دوست نام برد و اظهار داشت، ایران کشوری بزرگ با میراث فرهنگی و تمدنی عظیمی است که از توانمندی زیادی در رهبری منطقه برخوردار است.
آقای آنتیچ گفت، امیدوار است در سفر آتی به تهران در خصوص توسعه مراودات دو کشور در زمینه‌ انرژی و معدن با مقامات ایران گفت و گو کند.

وی همچنین خواستار حضور ایران در پروسه خصوصی سازی مجتمع پتروشیمی صربستان شد و بر ضرورت تلاش بیشتر دو طرف با هدف ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.


١٧:١٨ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤١٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٨٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران