Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر کشورمان با رئیس اتاق بازرگانی صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر کشورمان با رئیس اتاق بازرگانی صربستان

جناب آقای ملاعبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه با آقای مارکو چادژ رئیس اتاق بازرگانی صربستان دیدار و در مورد توسعه و پیشبرد همکاری‌های اقتصادی دوجانبه و بالابردن حجم مبادلات تجاری گفتگو کرد.

سفیر ایران با اشاره با برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و صربستان که قرار است طی چند ماه آینده در بلگراد برگزار شود، ابراز امیدواری کرد که در زمان برگزاری این نشست همایش معرفی جذابیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی ایران نیز تشکیل شود.

آقای ملاعبداللهی نیز با تاکید بر فضای مناسب ایجاد شده پس از برجام، از سرمایه‌گذاران صرب برای حضور در بازار ایران دعوت و آمادگی کشورمان را برای همکاری در زمینه‌های حمل و نقل، انرژی، تاسیسات زیربنایی و کشاورزی دعوت کرد.

رئیس اتاق بازرگانی صربستان آمادگی این اتاق برای شرکت فعالانه در نشست کمیسیون مشترک و برنامه‌های جانبی آن را ابراز داشت و تاکید کرد، تقریبا تمامی تجار و سرمایه‌داران بزرگ صربستان عضو اتاق بازرگانی و صنایع صربستان هستند و لذا این نهاد می‌تواند نقش مفیدی در ارتباط اعضای خود با بخش‌های مختلف اقتصادی در ایران ایفا کند.

وی از ایحاد امکانات بیشتر برای تجار و صاحبان صنایع از قبیل برقراری پرواز مستقیم  بین دو پایتخت و تسهیل صدور روادید حمایت کرد و آن را عامل مهمی در ارتقای همکاری‌های اقتصادی دانست.١٢:٢٨ - شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٨٢٣٢    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران