Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر جمهوری ایران با معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری ایران با معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت صربستان

جناب آقای فهیم‌پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد روز دوشنبه یکم شهریور ماه با جناب آقای راسیم لیاییچ معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت، گردشگری و ارتباطات صربستان دیدار و در مورد روند همکاری‌های دو کشور بخصوص در عرصه اقتصادی و از جمله کشاورزی و گردشگری گفتگو کردند.

آقای فهیم‌پور با اشاره به دستاوردهای چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور که در آذر ماه سال گذشته در تهران برگزار شد، بر لزوم تداوم این نشست‌ها و برگزاری پانزدهمین جلسه کمیسیون مشترک در سال جاری در بلگراد تاکید کرد.

طرفین در رابطه با همکاری‌های دو کشور در زمینه‌ کشت فرا سرزمینی از سوی شرکت‌های ایران در قلمرو صربستان، همکاری در زمینه بذر دانه‌های روغنی، صنایع ریلی، اتوبوس‌سازی و دستگاه‌های برش‌ صنعتی گفتگو کردند. آنها در این راستا بر ضروت تشویق سرمایه‌گذاران دو کشور به منظور حضور در بازارهای ایران و صربستان تاکید کردند.

سفیر کشورمان در این راستا یادآور شد، برقراری همکاری‌های بانکی پیش‌شرط توسعه همکاری‌های اقتصادی است.

آقای فهیم‌پور همچنین تاکید کرد، انتظار می‌رود ظرف دو ماه آینده مرکز تجاری ایران در بالکان در بلگراد تاسیس گردد که نقش آن مرتبط نمودن تجار و صاحبان صنایع ایرانی با شرکای بالقوه آنها در منطقه بالکان می‌باشد.

در این ملاقات یادآوری شد،‌ با توجه به تجربه خوب گردشگران ایرانی، انتظار می‌رود که تعداد گردشگران ایرانی علاقمند به سفر به صربستان در آینده نزدیک به میزان قابل توجهی افزایش یابد.١٥:٣٣ - سه شنبه ٢ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٤٠٩١٨٤    /    تعداد نمایش : ١٤٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران