Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر ایران از سوبوتیتسا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر ایران از سوبوتیتسا

جناب آقای فهیم‌پور سفیر ایران و هیات همراه روز پنج‌شنبه 21 مرداد 95 در سوبوتیتسا با تیمئا هوروات معاون شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر سوبوتیتسا دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در مورد تشدید همکاری‌های بین شهری و منطقه‌ای در دو کشور در زمینه اقتصادی، کشاورزی، ‌گردشگری، فرهنگی و آموزشی و نیز همکاری‌های مشخص سفارت و مرکز فرهنگی ایران با شهر سوبوتیتسا گفتگو کردند.

سفیر یادآوری نمود که پس از لغو تحریمات، توسعه سریع اقتصادی ایران آغاز گردیده و این کشور در نظر دارد همکاری‌های بیشتری را با جمهوری صربستان و نهادهای خودگردانی محلی در این کشور برقرار نماید.

او پیشنهاد کرد که همکاری بین مرکز فرهنگی ایران و شورای شهر سوبوتیتسا برقرار شده و امکان معرفی ایران در جریان یکی از برنامه‌های فرهنگی مهم در شهر سوبوتیتسا مورد بررسی قرار گیرد که این امر می‌تواند منجر به تبادل تجربه طرفین گردیده و اساسی برای اجرای پروژه‌های مشخص گردد.

وی تاکید نمود که ایران برای اجرای پروژه‌های مشترک مورد علاقه طرفین به منظور حضور مشترک شرکت‌‌های ایرانی و صرب در بازارهای سوم علاقمند است.

سفیر فهیم‌پور در پایان برای مقامات جدید شهر سوبوتیتسا و نیز دولت جدید جمهوری صربستان و آلکساندار ووچیچ نخست‌وزیر این کشور در انجام وظایف خود طی دوره چهارساله آینده آرزوی موفقیت کامل نمود.

تیمئا هوروات با ابراز قدردانی از دیدار و اظهارات سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت، مقامات شهر سوبوتیتسا هر اقدام لازم به منظور اجرای هر چه زودتر برخی از ایده‌های مطرح شده به منظور همکاری با ایران را اتخاذ خواهد کرد.

او تاکید کرد، به منظور ایجاد شرایط بهتر برای اجرای پروژه‌های مشخص لازم است که بین شهر سوبوتیتسا و سفارت ایران در بلگراد بطور منظم تبادل اطلاعات و تجربه صورت گیرد.

هیات سفارت ایران پس از این دیدار از دانشکده عمران و نیز مجتمع کشاورزی «ماموژیچ» در حومه سوبوتیتسا بازدید کرد.


١٨:٣٩ - دوشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٤٠٨٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران