Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران از کارخانه سور


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران از کارخانه سور

جناب آقای مجید فهیم‌پور سفیر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در شهر سوبوتیتسا از کارخانه سور (SEVER)  بازدید کرد.

میلوراد واسیچ مدیر عامل شرکت سور که بخشی از گروه صنعتی ای‌تی‌بی اتریش (ATB) می‌باشد، از سفیر کشورمان استقبال نمود. در درب ورودی این کارخانه به احترام دیدار هیات سفارت جمهوری اسلامی ایران پرچم کشورمان به اهتزاز درآمده بود.

آقای واسیچ در ابتدا ضمن خوشامدگویی توضیحاتی در مورد تاریخچه شرکت سور ارائه داد و یادآور شد، این کارخانه در سال 1923 تاسیس شده است و در زمینه تولید انواع موتورهای برقی و نیز ژنراتورهای تولید برق فعالیت دارد. شرکت مذکور تا سال 2005 در مالکیت دولتی قرار داشت و از آن زمان توسط شرکت ای‌تی‌ّبی خریداری شده و اکنون بخشی از این گروه می‌باشد.

به گفته واسیچ، همکاری شرکت سور با ایران به چهل سال پیش بازگشته و طی سالهای گذشته و حتی در زمان تحریم‌های وضع شده بر علیه صربستان و ایران ادامه یافته است.

شرکت سور یکی از اعضای اتاق تجاری ایران و صربستان بوده و در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور که در دی ماه سال جاری در تهران برگزار شد شرکت کرد و با شرکت‌های مختلف ایرانی در مورد زمینه‌های ممکن همکاری گفتگو کرد. این مذاکرات اکنون نیز ادامه دارد و امید است در آینده نزدیک به نتایج عملی مشخصی دست یافته شود.

آقای فهیم‌پور نیز طی سخنان خود با توضیحاتی در مورد دستاوردهای علمی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران طی دهه‌‌های گذشته آمادگی کشورمان برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی و تجاری با صربستان را اعلام داشت و تاکید کرد،‌ سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد در چهارچوب اختیارات خود هر اقدام لازم به منظور ارتباط هر چه بیشتر بخش‌های اقتصادی دو کشور را اتخاذ خواهد کرد و سفارت نقش کلیدی در برقراری این ارتباطات خواهد داشت.

به گفته سفیر کشورمان، شهر سوبوتیتسا با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه اقتصادی و کشاورزی خود می‌تواند برای تجار و صاحبان صنایع ایران بسیار جالب توجه باشد.

او در مورد همکاری با کارخانه سور گفت، امکانات و توانایی‌های فنی سور در سطحی است که قطعا امکان همکاری‌ آنها با شرکت‌های ایران برای اجرای پروژه‌های مشترک و یا حضور در بازار کشورهای ثالث وجود دارد.

در ادامه این نشست مدیر فروش شرکت سور به معرفی توانایی‌های این کارخانه و نیز محصولات آن در زمینه‌های مختلف پرداخت.

به گفته وی، در حال حاضر حدود 50 درصد محصولات این شرکت در بازارهای کشورهای منطقه ارائه گردیده، 27 درصد آن به بازار اتحادیه اروپا ارائه شده و مابقی در بازار سایر کشورها ارائه می‌گردد و از نظر کیفی و قیمت دارای قدرت رقابت با تولید‌‌کنندگان بزرگ اینگونه موتورها و ژنراتورها در جهان می‌باشد.

او گفت، شرکت سور آماده است با شرکت‌های ایرانی در مورد هر پروژه مورد نظر در حوزه فعالیت‌های این شرکت همکاری نماید.

در ادامه این برنامه سفیر جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه از بخش‌های مختلف تولیدی این کارخانه بازدید و در هر بخش توضیحات لازم از سوی مسئولین کارخانه ارائه گردید.

سفیر کشورمان همچنین در جمع تعداد قابل توجهی از نمایندگان رسانه‌های محلی و ملی صربستان به سوالات آنها در مورد امکان همکاری‌های ایران با منطقه سوبوتیتسا در زمینه‌های مختلف صنعتی، تجاری، گردشگری، کشاورزی و همچنین فرهنگی اشاره کرد.

شرکت سور حدود 400 نفر شاغل داشته که حدود 10 درصد‌ آنها را مهندسین متخصص و با تجربه تشکیل می‌دهد. طی سال گذشته میلادی میزان تولید این شرکت به میزان 35 درصد افزایش یافته است.١٦:٢٠ - شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ٣٨٣٧٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٤٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران