Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار با معاون اتاق بازرگانی صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با معاون اتاق بازرگانی صربستان

جناب آقای محمود حیدری رئیس اداره شمال و شرق اروپای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از اتاق بازرگانی صربستان بازدید و با میروسلاو میلتیچ معاون این اتاق و همکارانش گفتگو نمود.

ایشان طی سخنانش تاکید کردند: «طی یک سال گذشته ایران مذاکرات خود با گروه پنج به اضافه یک را تشدید نموده و در این راستا تماس‌ها با تجار و مقامات رسمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافته است.» آقای حیدری یادآور شدند، دیدارهای اقتصادی و تجاری منجر به درک بهتر و تامین سطح بالاتر امنیت و ثبات می‌گردد. این مقام رسمی ایرانی گفت، چندی پیش نمایندگان بخش‌های اقتصادی برخی از کشورهای جنوب شرق ایران خود را در ایران معرفی نموده و از اتاق بازرگانی صربستان دعوت کرد تا برنامه‌های مشابهی را در این کشور بزرگ آسیایی سازماندهی کند. آقای حیدری گفتند: «ایران دارای بازاری متشکل از 77 میلیون نفر مصرف‌کننده بوده، اما در عین حال دروازه‌ای به سوی کل منطقه است.» ایشان از همکاری‌های اتاق‌های بازرگانی صربستان و ایران حمایت کردند.

آقای میروسلاو میلتیچ معاون اتاق بازرگانی صربستان یادآوری نمود که دو کشور در زمان عضویت آنها در جنبش عدم تعهد و همچنین تا زمان وضع تحریمات بین‌المللی بر علیه ایران همکاری توسعه‌یافته‌ای داشته‌اند. او گفت: «پس از حل مشکل نحوه پرداخت‌ها، امکان همکاری در تمامی زمینه‌های اقتصادی  و بخصوص کشاورزی و تولید غذا، ماشین‌سازی، ساختمان‌سازی وجود دارد.»

در این دیدار تاکید شد که بایستی شرایط لازم برای همکاری بخش خصوصی فراهم آید و مساله استفاده از منابع انرژی ایران یک مساله سیاسی جهانی است.

 


١٧:٣١ - دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٣    /    شماره : ٣١٦٩١٩    /    تعداد نمایش : ٣٨٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران