Fmenu Not Found
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با وزیر انرژی و معادن صربستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با وزیر انرژی و معادن صربستان

جناب آقای محسن خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با جناب آقای آلکساندار آنتیچ وزیر انرژی و معادن صربستان دیدار و در مورد همکاری‌های اقتصادی دو کشور گفتگو کرد.

آقای آنتیچ در این دیدار ایران را از جمله مهمترین تامین‌کنندگان نفت و گاز در جهان توصیف کرد و یادآور شد دو کشور قادر به تبادل دانش فنی و اجرای پروژه‌های مشترک زمین‌شناسی هستند.

وی با اشاره به اینکه مصرف گاز کشورش دو میلیارد متر مکعب در سال ذکر است، اظهار داشت که با تاسیس نیروگاه‌های جدید گازی، مصرف گاز این کشور تا سال 2025 به سه میلیارد و پانصد هزار متر مکعب خواهد رسید که ایران می‌تواند نقش مهمی در تامین گاز مصرفی صربستان ایفا کند. او از ایران خواست تا در طرح متنوع‌سازی منابع تامین انژری صربستان مشارکت کند.

وزیر انرژی و معادن صربستان با اشاره به ذخایر معدنی غنی صربستان از جمله طلا، مس،روی، سرب و لیتیوم اظهار داشت: صربستان آمادگی دارد تا در زمینه تکنولوژی‌های مربوط به اکتشاف، استخراج و فرآوری محصولات معدنی با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

 آقای خسرو تاج در این نشست با اشاره به ذخایر غنی معدنی و تولیدات محصولات نفتی متنوع در ایران اظهار داشت: زمینه های متعددی برای توسعه همکاری ها بین دو کشور در حوزه اکتشاف و استخراج معادن، فرآوری محصولات معدنی شبیه به مس، سرب و روی و همچنین تولید انرژی وجود دارد که لازم است از این زمینه ها برای ارتقای سطح همکاری های موجود تجاری و بازرگانی فیمابین استفاده کرد.٢٠:٥٣ - يکشنبه ١٩ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٠٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران